Aktualności

Urodziny ks. Proboszcza

niedziela, 8 listopada 2020r.

2 listopada nasz ks. Proboszcz obchodził swoje urodziny, a dziś odbyła się msza w jego intencji.

Z tej okazji przyjmij najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, pomyślności, Łask Bożych, wytrwałości w posłudze kapłańskiej oraz pogody ducha. Bądź wiecznie młody, nie ustawaj mimo trudów i z każdym krokiem radośniej głoś Słowo Chrystusa.

W trudach i cierpieniach nigdy nie zapominaj, że mamy wielką nagrodę przygotowaną w niebie.

- Ks. Bosko

 

W trosce o oddawanie należnej czci Bogu Wszechmogącemu oraz uświęcenie wiernych i ich ochronę przed zakażeniem, w nawiązaniu do przepisów obowiązującego prawa kościelnego i świeckiego,
od 7 do 29 listopada br. w kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego nie może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 15 m2.

W naszym kościele liczba ta wynosi:

Nawa główna - 11 osób
Chór - 2 osoby
Zakrystia + chór boczny - 2 osoby

Wszyscy uczestnicy obrzędów mają obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Odpust zupełny za zmarłych

piątek, 30 października 2020r.

W roku 2020 odpust zupełny za zmarłych można uzyskać pod innymi warunkami niż zwykle. Odpust zupełny dla tych, którzy nawiedzają cmentarze bądź z uwagi na brak możliwości udania się na cmentarz modlą się za zmarłych, łącząc się z nimi jedynie duchowo, zwykle ustanowiony tylko w dniach od 1 do 8 listopada, a także odpust zupełny, ustanowiony 2 listopada z okazji wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych, uzyskany przez tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz" i „Wierzę w Boga”, obowiązują w tym roku na terenie Diecezji Opolskiej przez cały listopad.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, aby zapobiec gromadzeniu się wielu wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego), przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych, na przykład jutrznię i nieszpory brewiarzowego oficjum za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, albo podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii, zaproponowanej w liturgii za zmarłych, albo też wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

Z powodu powracającej fali zachorowań ks. Bp Ordynariusz A. Czaja wydał dekret zawierający nowe regulacje liturgiczne i duszpasterskie obowiązujące w diecezji opolskiej.

W związku z tym z dniem 24.10.2020 do odwołania w naszym kościele w obrzędach religijnych uczestniczyć może:

Nawa główna - 23 osób
Chór - 5 osób
Zakrystia + chór boczny - 5 osób

Wszyscy uczestnicy obrzędów mają obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Z powodu powracającej fali zachorowań ks. Bp Ordynariusz A. Czaja wydał dekret zawierający nowe regulacje liturgiczne i duszpasterskie obowiązujące w diecezji opolskiej.

W związku z tym z dniem 17.10.2020 do odwołania w naszym kościele w obrzędach religijnych uczestniczyć może:

Nawa główna - 40 osób
Chór - 8 osób
Zakrystia + chór boczny - 8 osób

Wszyscy uczestnicy obrzędów mają obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Odpust Parafialny

niedziela, 27 września 2020r.

Obchodząc Odpust Parafialny tradycyjnie szliśmy z procesją dookoła kościoła. Mszy przewodniczył o. Błażej, franciszkanin.

Dożynki Parafialne

niedziela, 13 września 2020r.

W niedzielę 13 września 2020r. obchodziliśmy Parafialne Dożynki przygotowane przez sołectwo Kotórz Wielki. Uroczysta Msza Dziękczynna odbyła się o godz. 9:00 w intencji całej parafii za tegoroczne plony i dary ziemi.

Social media

ZŁOTA REGUŁA

Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie!
Mt 7,12

Kancelaria

Sprawy duszpasterskie załatwia się dziennie
30 min. po mszy św.

Nabożeństwa

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek
18:00

Środa
 8:00

Sobota
17:45 - msza niedzielna

Niedziela
 8:00,  9:30, 11:00
15:00 - nieszpory

Każda 1. niedziela
miesiąca msza o 8:00
w j. niemieckim.

Aktualny porządek nabożeństw w zakładce intencje mszalne