Aktualności

"Opowieść wigilijna" wg Karola Dickensa w wykonaniu uczniów Turawskiego Gimnazjum

środa, 22 grudnia 2004r.

Tradycyjnie jak co roku, uczniowie Turawskiego Gimnazjum 22.12.br. przedstawili dla Grona Pedagogicznego oraz uczniów inscenizację z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku przeżyliśmy "Opowieść Wigilijną" wg Karola Dickensa. Swą obecnością zaszczycił nas nasz Ks. Proboszcz Józef Swolany oraz wójt i vice-wójt naszej Gminy. 18.12.br. odbyła się prapremiera dla rodziców w salce.

Spotkanie dla seniorów

niedziela, 12 grudnia 2004r.

12 grudnia po nabożeństwie Caritas Parafialny przygotował spotkanie dla seniorów, co zostało przyjęte z wielkim aplauzem przez naszych parafian - seniorów. Dzieci na tę okazję wyćwiczyły przedstawienie oparte o scenariusz "Dziewczynka z zapałkami". P. Monice T. i p. Anecie M. dziękujemy za smaczny kołacz i kafej.

Przed Pasterką, o godz. 23:40 nasza młodzież przedstawiła misterium "Szukanie gospody", następnego dnia, w I Święto Bożego Narodzenia - przed Sumą - o godz. 10:40 - misterium zostało powtórzone. Wszystkim zaangażowanym dla dobra naszej wspólnoty parafialnej - składamy serdeczne Bóg zapłać!

ZAGADKA KONKURSOWA dla dzieci: Co oznacza słowo Betlejem? Dlaczego Herod kazał wymordować dzieci do lat dwóch? Na odpowiedź czekamy do 2stycznia - przynosić do zakrystii.

ZAPROSZENIE
2 stycznia 2005r. o godz. 15:00 odbędzie się koncert kolęd w naszym kościele w Kotorzu Wielkim, na który bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Pragniemy adorować Boże Dzieciątko śpiewaniem i graniem - prosząc o Boże błogosławieństwo na cały Nowy Rok. 

200. rocznica śmierci Anny Barbary v. Gaschin

środa, 13 października 2004r.

+ ANNA BARBARA Tego roku mija już 200 lat od śmierci Anny Barbary v. Gaschin z d. Garnier. Była córką Piotra i Mari v. Chinin. Urodziła się 11.11.1725r. jako 9 dziecko. W 1746r. poślubiła Antoniego Antoniego v. Loewenkron. Ten umiera w 1759r. mając lat 44. W rok później fundatorka naszego kościoła poślubiła Franciszka v. Gaschin. On umiera 2.03.1799r. Zostaje pochowany na górze św. Anny. Ją odwołuje Bóg z tego świata 11..02.1804r. Franciszkanie góry św. Anny wspominają ją jako prawdziwą matkę klasztoru. Przy licznym udziale mieszkańców i gości zostaje pochowana w Kotorzu Wielkim. 50 lecie pobytu w Turawie obchodzi 20.02.1796r. Rodzeństwo z tej okazji ufundowało okolicznościowy srebrny medal. Bóg niech będzie Jej nagrodą. 

Kolonie letnie w Krynicy Zdroju

środa, 18 sierpnia 2004r.

18 sierpnia po uroczystości zaślubin naszej koleżanki, wiernej marianki, 35-osobowa grupa młodzieży z naszego Gimnazjum oraz 15 koleżanek i kolegów z Wrocławia wybrała się na kolonie letnie do Krynicy Zdroju. Spędziliśmy tam osiem niezwykle cudownych dni przepełnionych duchową refleksją prowadzoną przez S.Anuncjatę, siostry i kleryka Łukasza. Każdego dnia korzystaliśmy z bogatych atrakcji Krynicy - obiektów sportowych, basenów kąpielowych, rajskich zjeżdżalni, nie brakowało zabaw tanecznych. Zwiedziliśmy również Sanktuarium w Dębowcu, które jest zbudowane na podobieństwo francuskiego La Salette. Byliśmy w pustelni św. Jana z Dukli. Co za potęga jest w ciszy! W czasie kolonii nie mogło zabraknąć wycieczki do Zakopanego oraz wyprawy w Dolinę Chochołowską. Na Górze Parkowej mogliśmy korzystać ze ślizgów, które były wielką atrakcją zwłaszcza dla chłopców. W czasie naszego pobytu w Krynicy odbywał się Europejski Festiwal im. Jana Kiepury pod dyrekcją B. Kaczyńskiego - któż by się tego spodziewał? Radość doskonała, bo przecież melomanów wśród nas nie brakowało! Każdy dzień ubogacony był pogodnymi wieczorami, przygotowanymi przez nas. W ostatni wieczór grupa kolonistów w kabarecie WOT /Wydział Odrzuconych Talentów/ sparodiowała cały nasz wspólnie spędzony czas. Było przy tym dużo śmiechu i radości. Rozstanie było bardzo trudne, było dużo łez i życzeń. Mamy nadzieję, że spotkamy się w tym samym gronie w przyszłym roku. Uczestniczki kolonii - Sabina i Joasia 

Zagubione łabędzie

wtorek, 27 lipca 2004r.

Mazur Zygfryt przedstawia " Gości" w Kotorzu Wielkim.... 

Zgubiło się bractwo z małymi koło Gruftu ..........

Szukało wody a znalazło sie na szosie.............. 

Król Józef i Stanko Jan nie bez oporów podprowadzili familię na wały jeziora..........

Zerknąwszy za nimi w podzięce rodzina łabędziowa odpłynęła w siną dal !. 

LEDNICA '04

sobota, 29 maja 2004r.

29.05.2004r., w sobotę rano młodzież z naszej parafii pojechała na nocne czuwanie nad Jezioro Lednickie. Po kilku godzinnej jeździe, dojściu na miejsce i sprawnym ulokowaniu, okazało się, że przyjechało ok. 180 tys. młodych. Atmosfera była fantastyczna. Tematem tegorocznego spotkania była miłość Chrystusa. Stworzyliśmy wielką sieć ze sznurków, które przywieźliśmy. Otrzymaliśmy pierścienie - znak miłości do Jezusa. Dzieliliśmy się chlebem. Przeżyliśmy spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym. Na pytanie: ,,Czy kochasz mnie?", odpowiedzieliśmy słowami pieśni; ,,Tak, tak Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Tak, tak Panie, przecież ty to wiesz". Dokonaliśmy wyboru Chrystusa i nałożyliśmy pamiątkowe pierścienie. W czasie nabożeństwa obfitego połowu, jeziorem legnickim przepłynął kuter z chlebem w kształcie ryb, którym się dzieliliśmy. Biskup z owieczką na ramionach wprowadził ikonę Chrystusa Przemienionego. Wszyscy kapłani otrzymali laski Pasterskie a my katechizmy legnickie. Największym jednak cudem było przejście przez Bramę III Tysiąclecia.

Social media

ZŁOTA REGUŁA

Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie!
Mt 7,12

Kancelaria

Sprawy duszpasterskie załatwia się dziennie
30 min. po mszy św.

Nabożeństwa

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek
18:00

Środa
 8:00

Sobota
17:45 - msza niedzielna

Niedziela
 8:00,  9:30, 11:00
15:00 - nieszpory

Każda 1. niedziela
miesiąca msza o 8:00
w j. niemieckim.

Aktualny porządek nabożeństw w zakładce intencje mszalne