Aktualności

Parafialny Festyn Rodzinny

niedziela, 12 czerwca 2016r.

W niedzielę 12 czerwca 2016r. świętowaliśmy już tradycyjny festyn rodzinny przygotowany przez parafialny zespół Caritas. Frekwencja była wzorowa, pogoda również.

Boże Ciało

czwartek, 26 maja 2016r.

Tradycyjnie, jak co roku, w Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało) szliśmy z procesją do 4 ołtarzy.

Majówki

niedziela, 1 maja 2016r.

„Już się zbliżył miesiąc maj… „

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych.

Maj - dla wielu najpiękniejszy miesiąc roku - to w Kościele okres szczególnej czci Matki Bożej. Szczególnie w Polsce gromadzimy się wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i figurach przydrożnych.

Codzienne, majowe nabożeństwo maryjne sięga początkami czasów średniowiecza. W dzisiejszej formie znane było już w XVIII wieku we Włoszech. Później rozszerzyło się na Francję i Hiszpanię.

W Polsce pierwsze nabożeństwa majowe wprowadzili jezuici w 1838. W tym samym czasie cześć Królowej maja szerzył poezją o. jezuita Karol Antoniewicz. W 1839 roku wydano we Lwowie pierwszą książeczkę o nabożeństwach majowych. W dziesięć lat potem podobną broszurę wydano we Wrocławiu.

Na terenach niemieckich i austriackich nabożeństwo majowe było znane co najmniej od 1840 roku. Na Górnym Śląsku o jego charakterze zdecydowały prawdopodobnie zarówno wpływy polskie, jak i niemieckie, polskie — poprzez jezuitów przybyłych tu w latach pięćdziesiątych, niemieckie — z Wrocławia. W tym bowiem czasie księgarnie wrocławskie zaczęły wydawać śpiewniki i modlitewniki maryjne przeznaczone na miesiąc maj.

Po 30 latach nabożeństwo majowe stało się bardzo popularne, jest znane i odprawianego po dzień dzisiejszy w całym kraju.

Światowy Dzień Chorego

czwartek, 11 lutego 2016r.

Tradycyjnie w MB Lourdzkiej - Światowy Dzień Chorego po mszy św. z nauką rekolekcyjną odbyło się nabożeństwo lourdzkie i nab. do Bożego Miłosierdzia oraz spotkanie „Pod Lipą”.

Social media

ZŁOTA REGUŁA

Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie!
Mt 7,12

Kancelaria

Sprawy duszpasterskie załatwia się dziennie
30 min. po mszy św.

Nabożeństwa

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek
18:00

Środa
 8:00

Sobota
17:45 - msza niedzielna

Niedziela
 8:00,  9:30, 11:00
15:00 - nieszpory

Każda 1. niedziela
miesiąca msza o 8:00
w j. niemieckim.

Aktualny porządek nabożeństw w zakładce intencje mszalne